Wolontariusze w Turcji

Roztańczeni wolontariusze w Bodrum

Międzynarodowy Festiwal Tańca w Bodrum to największe wydarzenie taneczne w Europie, które pod koniec maja przyciągnie 3000 tancerzy z 40 krajów. Żeby to wszystko mogło mieć miejsce nad festiwalem pracuje sztab profesjonalistów. To również miejsce na niezwykły projekt „Think once, think twice, think dance”, który zjednoczył 30 wolontariuszy z 23 krajów.

W projekcie bierze udział również Basia Jendrzejczyk z Siemianowic Śląskich.
Idea Festiwalu narodziła się w 2000 r., kiedy to postanowiono w wyjątkowy sposób obchodzić Międzynarodowy Dzień Tańca. Święto zostało ustanowione w 1982 r. przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego, będącego pod auspicjami UNESCO. 29 kwietnia – to data obchodów, którą wybrano na pamiątkę chrztu Jeana-Georges’a Noverre’a – francuskiego tancerza i choreografa, który uznawany jest za wielkiego reformatora sztuki tańca.
Międzynarodowy Festiwal Tańca w Bodrum organizowany jest przez Stowarzyszenie Klubu Tańca Bodrum od trzynastu lat, a ostatnie cztery edycje zyskały tytuł największych europejskich obchodów Światowego Dnia Tańca. Na scenie antycznego teatru spotkają się kultury z różnych części Europy. Profesjonalne zespoły taneczne zaprezentują różnorodne stroje i style taneczne.
30 młodych ludzi z różnych krajów, dzięki Wolontariatowi Europejskiemu – jednej z akcji programu „Młodzież w działaniu” przez miesiąc będzie pracowało nad Festiwalem w Bodrum.

Projekt ma na celu rozwijać solidarność, promować tolerancję między młodymi ludźmi i obywatelstwo Europejskie. Ponadto uczestników łączy pasja do tańca, którą będą mogli poszerzać podczas projektu. Do zadań wolontariuszy będzie należało m.in. promocja Festiwalu oraz czynny udział w postaci występu tanecznego.

Od 22-28 maja zapraszamy do malowniczej miejscowości, usytuowanej w południowo-zachodniej Turcji nad Morzem Egejskim. To właśnie tutaj po raz czternasty zawitają miłośnicy tańca z całego świata.

 

Pomoc osobom starszym projekt w Ruijeni

 • Miejsce projektu:  Rujiena (Latvia)
 • Czas: od wrzesnia 2012 do wrzesnia 2015
 • Temat projektu: kultura i sztuka, pomoc osobom starszym

Warunki wolontariatu: pełne zakwaterowanie, pełne wyżywienie, zapewniony transport lokalny, kieszonkowe( ok. 80 euro/mc)

Łotwa jest krajem lezącym w Europie Wschodniej, nad Morzem Bałtyckim, zamieszkałym przez ok 2 mln mieszkańców. Rujiena jest miastem, gdzie mieszka 3700 osób, leży w północnej Łotwie.
Proponowane działania dla wolontariuszy EVS:
Wolontariusze będą mieli okazje poznania lokalnej kultury i nabrania umiejętności językowych – lekcje językowe prowadzone będą co najmniej 2 godziny w tygodniu.
Do głównych obowiązków wolontariusza należało będzie:

 • Pomoc w organizowaniu zajęć dla seniorów;
 • Spacery z seniorami;
 • Organizowanie imprez, uroczystości, urodzin itp.;
 • Organizowanie twórczych działań, lekcji (rysunek, malarstwo, musicale, śpiew itp.);
 • Dzielenie doświadczeń z innymi organizacjami;
 • Działalność Foto, publikowanie mediów społecznościowych, na naszej stronie internetowej;

Wiecej na temat projektu wyczytasz tutaj

Warunki udzialu i motywacja, przejdz tutaj

Profil wolontariusza:

 • Twórczy, otwarty na odkrywanie i pragnących zaangażować się w nowe doświadczenia, zadowolony ze współpracy z młodymi ludźmi ; chętny do pracy w międzynarodowym zespole.
 • Znajomość angielskiego w stopniu komunikatywnym, w projekcie będą uczestniczyć wolontariusze z kilku krajów sąsiadujących

Pakiet socjalny:

 • Ubezpieczenie European Benefits AXA
 • Mieszkanie wspólne z innymi wolontariuszami w wynajmowanym przez organizację goszczącą mieszkaniu lub w jej siedzibie,
 • Kieszonkowe ok. 80Euro miesięcznie
 • Pełne wyżywienie
 • Pokrycie 90% kosztów podróży, w przypadku brak możliwości pokrycia pozostałej części kosztu, jest możliwość uzyskania stypendium
 • Pokrycie 100% kosztów transportu po kraju, w ramach projektu

Dokumenty:

CV (wzor) i List motywacyjny (w j. angielskim) nalezy wyslac na adres biuro@twip.pl, wiecej informacji pod numerem tel: 506016137

Projekt promowania tolerancji dla zwierzat i przyrody w Rumunii

 • Czas projektu: od października 2012 i może trwać nawet do 12 miesięcy
 • Temat projektu: Tolerancja dla przyrody i zwierząt
 • Miejsce projektu: Arad, Rumunia

Warunki wolontariatu: pełne zakwaterowanie, pełne wyżywienie, zapewniony transport lokalny, kieszonkowe.

Projekt uwzględnia zaangażowanie dwudziestu wolontariuszy, którzy będą zajmowali się pracą  w dwóch ośrodkach w Arad, w Rumunii. Projekt ma na celu wyrównywanie szans,  poprzez rozwijanie solidarności i wzajemnego zrozumienia między młodymi ludźmi. Zadania wolontariuszy to przede wszystkim: promowanie adopcji zwierząt domowych, porzuconych lub źle traktowanych przez właścicieli, przygotowywanie kampanii reklamowych, promujących dobre traktowanie zwierząt. W tym celu organizowane będą warsztaty twórcze, wystawy zdjęć, pokazy filmowe itp. Wszystkie aktywności będą zależały w dużej mierze od kreatywności wolontariuszy i chęci wspierania rozwoju swoich umiejętności przedsiębiorczych. Zajęcia powiązane będą także z prowadzeniem działań edukacyjnych na temat dobrego traktowania zwierząt oraz promocji. Wolontariusze będą poza tym rozwijać działalność w schronisku dla zwierząt w Arad i klubie  „My Pet” wewnątrz Centrum Wolontariatu, a także rozwijać bazę danych oraz zarządzać elektroniczną platformą.
Osoby zainteresowane projektem, zapraszamy do kontaktu: +48 506 016 137 lub evs@twip.pl

Warunki udziału i motywacja – przejdź tutaj

 

Spotkanie projektu ACMEI

W dniach 30.10.2012 do 01.11.2012 miało miejsce spotkanie projektu ACMEI organizowane we Włoszech (Bitonto). Spotkanie było pierwszym w ramach projektu dofinansowanego ze środków Gruntvig z Komisji Europejskiej. Po prezentacji organizacji krajów partnerskich i organizacji, partnerzy uzgodnili warunki organizacyjne projektu (harmonogram działań, niezbędne i planowane zasoby i rezultaty poszczególnych działań). Po spotkaniu uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z kulturą i historią miejscowości Bitonto, a w szczególności odwiedzenie historycznych i związanych z kulturą miejsc (Historical Centre of Bitonto, Historical Centre of Giovinazzo, katedrę w Bitonto). Kolejny dzień spotkań był zorganizowany z nastawieniem na przekazanie wiedzy eksperckiej, dotyczącej obszarów pomocy i interwencji dla osób, które z różnych powodów znalalzy sie na emigracji. W ramach spotkań przeprowadzono szereg prezentacji eksperckich, które miały na celu przybliżenie tematyki związanej z sytuacją imigrantów i osób, które muszą wyjechać ze swojeg kraju z powodów politycznych, czy gospodarczych.

Targi Pracy w Koszalinie

Dnia 24 października 2012 roku w II Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Broniewskiego w Koszalinie,odbyły się „Targi Edukacji i Pracy”„Nauka – Praca – Kariera”. Podstawowe założenia targów obejmowały prezentacje ofert pracy, ofert edukacyjnych oraz doradczych. Targi Edukacji i Pracy zrealizowane były w ramach projektu OHP jako realizator usług pracy, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki – Priorytet I. Zaproszono do udziału w przedsięwzięciu wiele uczelni wyższych, działających na rynku lokalnym, szkól średnich, agencji doradczych i zakładów pracy. TWIP prezentowało swoja ofertę dla osób zainteresowanych wolontariatem europejskim w ramach EVS (Europan Voluntery Service”, w którym młodzi ludzie(w wieku 18-30 lat), mają możliwość rozwijać swoje umiejętności przedsiębiorcze i społeczne poprzez udział w projektach realizowanych na terenie krajów europejskich. Więcej informacji o zasadach uczestnictwa w programie zobaczą Państwo na stronie www.evspolska.pl. Zapraszamy! 

Prezentowana była także oferta dotycząca miesiąca przedsiębiorczości, którego realizacja przewidywana jest od 11 listopada do 12 grudnia bieżącego roku. Wspomniany miesiac przedsiebiorczosci ma na celu wspieranie ludzi przedsiebiorczych, którzy zainteresowani są rozojem swoich predyspozycji i umiejetnosci menadzerskich. Organizowane beda między innymi seminaria, wyklady z teoretykami biznesu, dotyczace rozwoju osobistego, jakosci i szybkosci uczenia się i wiele innych. Przewidywane jest także przeprowadzenie gry strategicznej, która ma na celu rozwiniecie wsrod uczestnikow myslenia analitycznego oraz co najwazneijsze nauka wspolpracy zespolowej. Uczestnicy beda mieli mozliwosc także udzialu w kursie języka angielskiego, biznesowego- Business English. Zajecia przeprowadzone beda w większości w siedzibie organizacji.

Wiecej na temat Akademickiego Miesiaca Przedsiebiorczosci mozna wyczytac tutaj

I Ty możesz skorzystać z przygody Wolontariatu Europejskiego

Wolontariat europejski (Program European Voluntery Service), to możliwości, które czekają przed osobami pragnącymi rozwijać się w środowisku międzynarodowym. Idea wolontariatu w dzisiejszym „zabieganym” Świecie zmniejszyła swój rozmiar. Wielu ludzi zapomniało o konieczności i radości pomocy niesionej innym osobom. Stało się ważne dążenie do rozwoju intelektualnego, podwyższanie kwalifikacji za wszelką cenę, zarabianie pieniędzy, nawet za cenę utraty szczęścia w gospodarstwie domowym. A gdzie jest zatem miejsce dla większych ideałów? Jesteśmy tak przytłumieni negatywnymi informacjami pochodzącymi z mediów, filmów i reklamy, że pierwotne formy rozwoju, oparte na pomocy innym, zdobywaniu umiejętności i doświadczenia poprzez robienie wartościowych dla społeczeństwa, edukacji i kultury rzeczy, stały się dla nas czym ś obcym. Po co zatem brnąć drogą, w której zamiast rozwoju społeczno-gospodarczego, wybieramy egoistyczne dążenia oparte na przepychankach, rywalizacji, zazdrości i innych przyziemnych formach egzystencjalnych. Fundacja Transferu Wiedzy i Przedsiębiorczości ma dla osób, które szukają właściwego kierunku w swoim życiu, ofertę wyjazdu do innego kraju Europy. Poprzez uczestnictwo w projektach, które leżą w Twoim przedmiocie zainteresowań, możesz zdobyć cenne doświadczenie, znajomości i obycie.

Jeżeli chcesz zostać wolontariuszem EVS, to:

 

1) Z PONIŻSZYCH MOŻLIWOŚCI WYBIERZ PROJEKT, KTÓRY NAJBARDZIEJ PASUJE DO TWOICH ZAINTERESOWAŃ

Przykładowe projekty EVS mogą dotyczyć np.:

 • kultury i sztuki np.: pomocy w organizacji imprez kulturalnych, koncertów, festiwali, przedstawień);
 • sportu np.: organizacji zawodów sportowych, prezentacji, aktywności ruchowej dzieci i dorosłych;
 • ekologii np.: uczestnictwie w akcjach na rzecz środowiska, katalogowaniu, zbieraniu próbek, badaniu stanu przyrody, aktywności zwierząt lub roślin, itp…
 • edukacji np.: organizacja działań edukacyjnych dla dzieci, prowadzenie warsztatów rozwojowych, szkoleń, przygotowywanie prezentacji, prowadzenie spotkań, nauka języka obcego)
 • pomocy społecznej np.: działaniu na rzecz poprawy sytuacji życiowej osób starszych, pomocy dzieciom w domu dziecka, organizacji zbiórek, pracy na rzecz osób skrzywdzonych, biednych, niepełnosprawnych;
 • kariery zawodowej np.: pomocy w organizacji targów, nabywaniu nowych kompetencji, m.in. językowych, pomoc w poszukiwaniu pracy za granicą, itd…;
 • dziennikarstwa np.: tworzenie artykułów, spotów, sprawozdań, wywiadów, prace związane z redagowaniem i tłumaczeniem, zbieraniem danych i informacji;
 • tolerancji np.: współorganizacji akcji przeciw przemocy, patologii, uzależnieniom, biedzie, krzywdzie, działań na rzecz równości płci i tolerancji, oraz inne tematyki (do wyboru).

2) ODPOWIEDZ SOBIE NA PYTANIA:

 1. Czy jesteś osobą w wieku 18-30 lat ?
 2. Czy chcesz doskonalić umiejętności językowe w międzynarodowym środowisku ?
 3. Czy posiadasz motywację do rozwoju w zakresie wymienionym wyżej (pkt a-h) ?
 4. Czy chcesz wyjechać za granicę i korzystając z okazji, poszukać pracy zarobkowej ?
 5. Czy brakuje Ci jasno sprecyzowanego kierunku rozwoju i chcesz spróbować czegoś nowego ?
 6. Czy marzysz o zwiedzaniu Europy, podróżach i szukasz możliwości wyjazdów dofinansowanych ?

Jeżeli odpowiedziałeś / aś sobie na dwa z powyższych pytańTAK i masz więcej pytań, skontaktuj się z nami: Towarzystwo Wiedzy i Przedsiębiorczości, biuro@twip.pl, tel. : 506016137

3) JEŻELI JESTEŚ ZDECYDOWANY/A ŻE CHCESZ WZIĄĆ UDZIAŁ:

Prześlij do nas ZGŁOSZENIE CHĘCI UDZIAŁU W PROGRAMIE WYPEŁNIJ FORMULARZ –>TUTAJ <–

Dlaczego EVS?

EVS zapewnia pokrycie niemal wszystkich kosztów Twojego pobytu?

 • pokrycie kosztów podróży (90% kosztów) – możliwość uzyskania stypendium na pozostałe 10% kwoty.
 • pokrycie kosztów zakwaterowania i wyżywienia (100% kosztów)
 • dodatkowe wsparcie finansowe – kieszonkowe pozwalające na integrację, własne wydatki.

Aby rozpocząć przygodę wolontariatu powinieneś/powinnaś posiadać od 18 do 30 lat i mieć wewnętrzną motywację do rozwoju. Organizacją, która realizuje dla Ciebie projekt i będzie gościła Cię u siebie zapewni
Ci odpowiednie wsparcie i przygotowanie językowe, by móc swobodnie się z Tobą komunikować.

 • Nie trzeba mieć wykształcenia wyższego czy doświadczenia zawodowego!
 • Nie musisz mówić w języku angielskim, choć jest to dodatkowy ATUT

Na miejscu otrzymujesz ubezpieczenie oraz opiekę Mentora – osoby, która wspiera i pomaga w  aklimatyzacji.

EVS jest formą zdobywania doświadczenia w różnych dziedzinach.

Przykładowe projekty EVS mogą dotyczyć np.:

a) kultury i sztuki np.: pomocy w organizacji imprez kulturalnych, koncertów, festiwali, przedstawień);
b) sportu np.: organizacji zawodów sportowych, prezentacji, aktywności ruchowej dzieci i dorosłych;
c) ekologii np.: uczestnictwie w akcjach na rzecz środowiska, katalogowaniu, zbieraniu próbek, badaniu stanu przyrody, aktywności zwierząt lub roślin, itp…
d) edukacji np.: organizacja działań edukacyjnych dla dzieci, prowadzenie warsztatów rozwojowych, szkoleń, przygotowywanie prezentacji, prowadzenie spotkań, nauka języka obcego)
e) pomocy społecznej np.: działaniu na rzecz poprawy sytuacji życiowej osób starszych, pomocy dzieciom w domu dziecka, organizacji zbiórek, pracy na rzecz osób skrzywdzonych, biednych, niepełnosprawnych;
f) kariery zawodowej np.: pomocy w organizacji targów, nabywaniu nowych kompetencji, m.in. językowych, pomoc w poszukiwaniu pracy za granicą, itd…;
g) dziennikarstwa np.: tworzenie artykułów, spotów, sprawozdań, wywiadów, prace związane z redagowaniem i tłumaczeniem, zbieraniem danych i informacji;
h) tolerancji np.: współorganizacji akcji przeciw przemocy, patologii, uzależnieniom, biedzie, krzywdzie, działań na rzecz równości płci i tolerancji, oraz inne tematyki (do wyboru).

Z powyższej palety możliwości jesteś w stanie wybrać projekt, który Cię najbardziej interesuje.

ODPOWIEDZ SOBIE ZATEM NA PYTANIA:

 1. Czy jesteś osobą w wieku 18-30 lat ?
 2. Czy chcesz doskonalić umiejętności językowe w międzynarodowym środowisku ?
 3. Czy posiadasz motywację do rozwoju w zakresie wymienionym wyżej (pkt a-h) ?
 4. Czy chcesz wyjechać za granicę i korzystając z okazji, poszukać pracy zarobkowej ?
 5. Czy brakuje Ci jasno sprecyzowanego kierunku rozwoju i chcesz spróbować czegoś nowego ?
 6. Czy marzysz o zwiedzaniu Europy, podróżach i szukasz możliwości wyjazdów dofinansowanych ?

Jeżeli odpowiedziałeś / aś sobie na dwa z powyższych pytań TAK, skontaktuj się z nami: Towarzystwo Wiedzy i Przedsiębiorczości, evs@twip.pl, tel.: 506 016 137.

Więcej artykułów…

 1. How to log in
 2. About BLOG