Dzialania ekologiczne, ochriny zwierząnt

„ECO YOUTH” – projekt EVS rekrutacja dobiega końca

Szanowni Państwo,

mamy przyjemność ogłosić, iż projekt ECO Youth został zaakceptowany przez rumuńską Narodową Agencję Programu Młodzież w Działaniu. Projekt Wolontariatu Europejskiego „ECO YOUTH” zostanie zorganizowany w mieście  Craiova / Rumunia.

Projekt realizowany jest w odpowiedzi na potrzebę uczenia się i osobistego rozwoju przyszłych wolontariuszy, którzy nie dostrzegają szansy skorzystania z możliwości Wolontariatu Europejskiego i wolontariatu realizowanego lokalnie w mieście Craiova. Tematy projektów dla przyszłych wolontariuszy są realizowane w odpowiedzi co do rosnącej przestrzeni publicznych , opieki nad zwierzętami oraz zbiórki odpadów. W projekcie liczy się odpowiedzialność oraz szerokopojęte dobro publiczne.

Zapraszamy do aplikowania. W zakładce dokumenty mają Państwo wzory dokumentów wymagane do procesu rekrutacji. Zachęcamy także do kontaktu z naszą organizacją, np. w celu pytań odnośnie innych projektów wolontariatu, czy też realizacji szkoleń.

Wyjedź na wolontariat w ramach projektu „ECO YOUTH”

Szanowni Państwo,

Otrzymaliśmy informację, iż został zaakceptowany projekt „ECO YOUTH” wolontariatu europejskiego naszego partnera z Rumunii.

The main activities which will be implemented within the project are the following:
– outdoor activities with children and youth from the local community
– ecological activities around the Jiu river
– journalistic activities
– outdoor activities within the aeroculb Craiova

The name of the project si ECO YOUTH, will take place in Craiova, Romania for 8 months

Zapraszamy do składania aplikacji. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod numerem tel. 94 342 27 26 lub pod adresem e-mail: evs@twip.pl.

 

2 miesięczny projekt w Bułgarii – Okazja!!

Nadarza się okazja, pilnie poszukujemy 4 wolontariuszy na 2 miesięczny projekt w Bułgarii związany z ekologią i ochroną środowiska. Pełny opis projektu:

Resume of EVS  Project: “Ecology Development- III”

 4 Volunteers need!!!

Czytaj więcej…

Projekt ratowania zwierząt – Belgia

 • Temat: Środowisko, poprawa warunków życia zwierząt
 • Miejsce: Ostend (Belgia)

Warunki wolontariatu: pełne zakwaterowanie, pełne wyżywienie, zapewniony transport lokalny, kieszonkowe.

Szpital dla zwierząt znajduje się w Ostend, na belgijskim wybrzeżu.

Proponowane działania dla wolontariuszy EVS.

O każdej porze roku można się spotkać z różną grupą zwierząt i problemów.

 • Lato: rehabilitacja ofiar botulizmu, opiekowanie się osieroconymi ptakami i innymi zwierzętami.
 • Jesień: rehabilitacja chorych, rannych migrujących ptaków oraz chorych jeży
 • Zima: rehabilitacja unurzanych w ropie ptaków
 • Wiosna: młode osierocone zwierzęta

Wolontariusz będzie zajmować się codziennymi zadaniami w pięciodniowym systemie oraz będzie pracować maksymalnie 37 godzin tygodniowo (w tym zajęcia językowe).

Konkretniejszymi zadaniami będą:

 •  Pomoc przy łapaniu zwierząt,
 •  Pomoc przy doglądaniu, pielęgnowaniu zranionych zwierząt lub przy podawaniu leków.
 •  Pomoc przy administracji, obserwacji pacjentów.
 •  Pomoc przy karmieniu zwierząt i czyszczeniu klatek.
 •  Pomoc przy instalowaniu, naprawianiu infrastruktury w szpitalu lub w innych miejscach.

Profil wolontariuszy i proces rekrutacji:

Rekrutacja na wolontariuszy, jest prostym i zorganizowanym działaniem, prowadzona przez koordynatora EVS. Dane kandydatów są zbierane i analizowane. Wymaganiami są: minimalna znajomość języka angielskiego lub francuskiego (lub Holenderskiego), zainteresowanie dzikimi zwierzętami i ich rehabilitacją, doświadczenie, itp.

Ośrodek Ratowania Zwierząt został rozwinięty jako projekt, który umożliwi interakcję, aktywizm, naukę i kreatywność, umożliwiając osobisty oraz zawodowy rozwój wolontariusza.

Opis organizacji

Ostenda Ośrodek Ratowania Zwierząt jest niezależną organizacją non profit. Mamy około 130 wolontariuszy. Nasza organizacja posiada około 800 członków.

Do tej pory mieliśmy ponad 60 wolontariuszy EW.

Szpital dla zwierząt jest niezwykłym miejscem z konkretnymi potrzebami. Chcemy zaoferować zdobycie doświadczenia miejscowym i międzynarodowym wolontariuszom zainteresowanych ratowaniem zwierząt.

Więcej na temat projektu można wyczytać tutaj

Warunki udziału i motywacja – przejdź tutaj

Projekt zrównoważonego rozwoju, życia, fotografii w Słowenii

 • Miejsce: Črnomelj, Slovenia.
 • Tematyka projektu: Art and culture

Warunki wolontariatu: pełne zakwaterowanie, pełne wyżywienie, zapewniony transport lokalny, kieszonkowe.

Głównym tematem projektu jest „równoważony rozwój”, który będzie realizowany w tematyce fotografowania, tworzenia blogów, tworzenia materiałów video innych materiałów multimedialnych dotyczących  ekologii, życia człowieka w zgodzie z natura i środowiskiem, promowania zdrowia i aktywności sportowo-ruchowej (m.in. poprez jazdę na rowerze), a także zdrowego i ekologicznego odżywiania.

Wolontariusze będą mieli zakwaterowanie w pojedynczym pokoju z łazienką (lub wspólną z innym pokojem). W miejscu zakwaterowania będzie kuchnia, gdzie będzie istniała możliwość przygotowania wyżywienia. Wolontariusze będą posiadali dostęp do internetu (m.in. hostel w którym będzie zakwaterowanie oferuje komputer podłączony do sieci)

Èrnomelj jest to małe miasto, gdzie nie ma potrzeby używania transportu publicznego. Wolontariusz / ka będzie posiadał mentora, a nad realizacją zadań w projekcie będzie czuwał koordynator projektu.
Praca będzie odbywała się od poniedziałku do czwartku, a jeżeli będzie potrzeba pracy w weekend, to wolontariusz/ka otrzyma wolne w trakcie tygodnia.
Pierwszym etapem pobytu w organizacji będzie zapoznanie

się z pracownikami, sposobem pracy i organizacji.
Nieodzownym programem każdego wolontariatu jest nauka języka w kraju, w którym się przebywa, więc wolontariusz/ka będzie uczestniczyła w kursach języka słoweńskiego.

Praca w projekcie będzie bardzo kreatywna i otwarta i wolontariusz będzie miał dużą swobodę działania w realizacji swoich pomysłów w zakresie zrównoważonego rozwoju. Niemniej otrzyma on/ona podstawowe szkolenie, które przybliżą go/ją do tematyki i pokażą przykłady możliwych realizacji.
Po wykreowaniu własnych projektów, praca będzie skupiała się na ich realizacji i pracy z zespołem w normalnym trybie. Wolontariusz będzie miał czas i sposobność na zwiedzanie, będzie także mógł uczestniczyć w imprezach organizacji i spotkaniach integracyjnych.
Po zakończeniu projektów, będą one publikowane w internecie, wolontariusz/ka otrzyma certyfikat YouthPASS, co będzie doskonałą formą potwierdzenia nabytych umiejętności, doświadczenia językowego i międzynarodowego, a publikacje, fotografie i reportaże multimedialne  będą żywym przykładem wykonanych działań.

Więcej na temat projektu można wyczytać tutaj.

Warunki udziału i motywacja – przejdź tutaj