Dzialania sportowo-integracyjne

Projekt zrównoważonego rozwoju, życia, fotografii w Słowenii

  • Czas trwania projektu: od listopada 2012 do marca 2013
  • Miejsce: Črnomelj, Slovenia.
  • Tematyka projektu: Art and culture

Warunki wolontariatu: pełne zakwaterowanie, pełne wyżywienie, zapewniony transport lokalny, kieszonkowe.

Głównym tematem projektu jest „równoważony rozwój”, który będzie realizowany w tematyce fotografowania, tworzenia blogów, tworzenia materiałów video innych materiałów multimedialnych dotyczących  ekologii, życia człowieka w zgodzie z natura i środowiskiem, promowania zdrowia i aktywności sportowo-ruchowej (m.in. poprez jazdę na rowerze), a także zdrowego i ekologicznego odżywiania.

Wolontariusze będą mieli zakwaterowanie w pojedynczym pokoju z łazienką (lub wspólną z innym pokojem). W miejscu zakwaterowania będzie kuchnia, gdzie będzie istniała możliwość przygotowania wyżywienia. Wolontariusze będą posiadali dostęp do internetu (m.in. hostel w którym będzie zakwaterowanie oferuje komputer podłączony do sieci)

Èrnomelj jest to małe miasto, gdzie nie ma potrzeby używania transportu publicznego. Wolontariusz / ka będzie posiadał mentora, a nad realizacją zadań w projekcie będzie czuwał koordynator projektu.
Praca będzie odbywała się od poniedziałku do czwartku, a jeżeli będzie potrzeba pracy w weekend, to wolontariusz/ka otrzyma wolne w trakcie tygodnia.
Pierwszym etapem pobytu w organizacji będzie zapoznanie się z pracownikami, sposobem pracy i organizacji.
Nieodzownym programem każdego wolontariatu jest nauka języka w kraju, w którym się przebywa, więc wolontariusz/ka będzie uczestniczyła w kursach języka słoweńskiego.

Praca w projekcie będzie bardzo kreatywna i otwarta i wolontariusz będzie miał dużą swobodę działania w realizacji swoich pomysłów w zakresie zrównoważonego rozwoju. Niemniej otrzyma on/ona podstawowe szkolenie, które przybliżą go/ją do tematyki i pokażą przykłady możliwych realizacji.
Po wykreowaniu własnych projektów, praca będzie skupiała się na ich realizacji i pracy z zespołem w normalnym trybie. Wolontariusz będzie miał czas i sposobność na zwiedzanie, będzie także mógł uczestniczyć w imprezach organizacji i spotkaniach integracyjnych.
Po zakończeniu projektów, będą one publikowane w internecie, wolontariusz/ka otrzyma certyfikat YouthPASS, co będzie doskonałą formą potwierdzenia nabytych umiejętności, doświadczenia językowego i międzynarodowego, a publikacje, fotografie i reportaże multimedialne  będą żywym przykładem wykonanych działań.

Więcej na temat projektu można wyczytać tutaj

Warunki udziału i motywacja – przejdź tutaj