Dzialania zwązane z przedsiębiorczoścą

Działania w obszarze PR i reklamy – wolontariat w Metlice

  • Miejsce projektu: Metlika Slovenia
  • Tytuł projektu: Środowisko, kultura i sztuka

Warunki wolontariatu: pełne zakwaterowanie, pełne wyżywienie, zapewniony transport lokalny, kieszonkowe.

Projekt realizowany będzie w miejscowości Metlika. Wolontariusze zostaną wprowadzeni w  prace  organizacji i zdobędą umiejętności z obszarów organizacji, koordynacji, PR, reklamy i organizacji eventow, w tym imprez rockowych lub innych wydarzeń muzycznych. W ramach koordynacji naszych działań wolontariusz będzie pracować z młodzieżą i dziećmi. Będzie mieć możliwość pracy i realizacji własnych projektów z pomocą naszego mentora, ekspertów i innych członków  organizacji. Wolontariusz będzie miał wynajęte mieszkanie; obecnie w organizacji pracuje dwóch wolontariuszy z Francji. Zachecamy do aplikowania!

Więcej na temat projektu wyczytasz tutaj

Warunki udzialu i motywacja – przejdz tutaj

Rozwoj turystyki i przedsiębiorczości dla kreatywnych

  • Tytul projektu: Współpraca rozwojowa
  • Miejsce: Crnomelj (Słowenia)

Warunki wolontariatu: pełne zakwaterowanie, pełne wyżywienie, zapewniony transport lokalny, kieszonkowe.

Bela Karijana leży na południowo-wschodniej granicy Słowenii i Chorwacji.

Pracownicy w organizacji pracują nad dwoma głównymi obszarami. To jest turystyka i biznes.

Wolontariusz będzie miał mentora. Pewne funkcje mentora oceni koordynator. Koordynator będzie częściowo pracować nad integracją w lokalnym środowisku, poznawaniem innych organizacji. Mentor będzie pracować nad oceną, kluczowymi kompetencjami, integracją w lokalnym środowisku, itp.

RIC Bela Krajina jest instytucją publiczną. Chcielibyśmy przyjąć wolontariuszy z zagranicy oraz nowe projekty. Wolontariusz powinien pracować nad kilkoma innowacyjnymi projektami i programami, takimi jak życie na starówce Érnomelj, ćwiczenia dla zagranicznych turystów, w spieraniu dostępów innowacyjnych oraz projektów w obrębie Kolpa. Praca wolontariuszy będzie wpływać na rozwój środowiska lokalnego.

Zakwaterowanie:

Wolontariusze zostaną zakwaterowani w Schronisku Młodzieżowym Èrnomelj lub u prywatnej osoby. Jeżeli wolontariusz zatrzyma się w schronisku młodzieżowym, będzie mógł zamieszkać sam w pokoju. Schronisko ma komputery z dostępem do Internetu i pokój dzienny.

Czytaj więcej…

Projekt edukacyjny z udziałem włocha Paulo organizowany przez TWIP

Możliwości, jakie niesie za sobą potencjał współpracy, motywacji poszczególnych osób i chęci dokonania zmian, które większości rozumujących osób cisną się każdego dnia na myśl, są niemal nieograniczone. Najważniejsze by w ciekawy sposób przekazać możliwość osobom, które takiej właśnie poszukują. W listopadzie 2010 postanowiliśmy skupić swoje działania na prezentacjach szkoleniowych prowadzonych w języku angielskim. Ważne jest bowiem, by w umiejętny sposób móc przekazywać zdolności rozumienia i posługiwania się językiem obcym, nawet podczas przekazywania informacji oraz wiedzy. Jeden z naszych zagranicznych wolontariuszy, tym razem z Włoch, przeprowadził szereg spotkań ze studentami Politechniki Koszalińskiej, których celem było zaznajomienie z możliwościami rozwoju zawodowego, kulturalnego i społecznego w ramach realizowanych programach związanych z praktykami, uczestnictwem w projektach międzynarodowych, a także programem wsparcia działalności gospodarczej. Możliwości rozwoju jest wiele, ale każda osoba, która planuje rozsądnie karierę, powinna poszukiwać sposobów skutecznego kreowania swojego kapitału wiedzy i praktyki, ale również kompetencji społecznych. Zapraszamy do współpracy i proponujemy programy, w których możesz wziąć udział. Więcej informacji można wyczytać na stronach www.aip.koszalin.pl oraz www.praktyki.org.pl, ale przede wszystkim kontaktując się bezpośrednio z nami. Serdecznie zapraszamy!