Opeka i współpraca z dziećmi

Zgłoś się teraz n projekt w Portugalii o nazwie „POPCORN”

O projekcie

 

Nazwa projektu wywodzi się od pojęcia popcorn i ma głębsze znaczenie. Nieuprażony popcorn jest twardy i nie nadaje się do jedzenia. Przez siłę ognia przeobraża się w coś innego. Transformacja może nastąpić tylko przez moc ognia. Popcorn, który nie przejdzie próby ognia  pozostaje bez sił, witalności i bez wartości odżywczych.

Więc, co się pali? Ogień jest wtedy, gdy życie rzuca nam się w sytuacji, że nigdy nie wyobrażał sobie, panika, lęk, niepokój, ból, niepewność … Bez ognia ból maleje, z tym, możliwość wielkiej przemiany.

Przypuszczam, że biedny popcorn, zamknięty w garnku, wewnątrz coraz gorętsza, myśli, że jej czas nadszedł: umrze. Ja człowiek jest zamknięty w sobie, to nie może sobie wyobrazić celu działania i potrzebuje transformacji. Nagle, bez ostrzeżenia, moc ognia wielkiej transformacji odbywa się i BOOM! Pewne sprawy dojrzewają, są inaczej postrzegane, inaczej widziane i rozumiane, rozpoczęła się prawdziwa zmiana.

O organizacji YUPI

Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Społecznego i Wspólnota pracuje z młodzieżą od 2007 roku w sprawie mobilności młodzieży, przedsiębiorczość, wolontariat oraz współpraca międzynarodowa. Zajęcia są dostosowane zgodnie z wartościami demokracji, aktywnego uczestnictwa, współpracy i równości szans.

Czytaj więcej…