Organizacja konferencji, szkoleń

Przykład projektu w Fundacji TWIP w Koszalinie

W piątek ósmego lipca 2011 odbyły się pierwsze warsztaty z lipcowej edycji „Kursu zawodowego E-Redaktor” organizowanego przez Fundację Transferu Wiedzy i Przedsiębiorczości w Koszalinie. Kurs realizowany jest we współpracy m.in. z ośrodkami pomocy społecznej na terenie powiatu koszalińskiego, białogardzkiego oraz Powiatowym Urzędem Pracy. Po części ogólnej uczestnicy i uczestniczki udali się na właściwe warsztaty komputerowe i dziennikarsko-redakcyjne.

Dla przybyłych 14 osób przygotowaliśmy specjalną niespodziankę w postaci dodatkowych prezentacji w języku angielskim, prowadzonych przez naszych wolontariuszy z Bułgarii i Turcji w ramach Programu Młodzież w Działaniu. Prowadzili Oni część warsztatów w obecności lektora. Po dwóch warsztatach ciężko spodziewać się praktycznych rezultatów organizowanego kursu, natomiast w ramach projektu przewidzieliśmy dodatkowe godziny doradcze w sali komputerowej. Już od poniedziałku, beneficjenci projektu, z pomocą naszych doradców, opracowują treści, które zamierzamy opublikować na łamach branżowych portal internetowych.

Przed nami kolejne 4 warsztaty i ciekawe spotkania, które pozwolą na osiągnięcie założeń programowych kursu. Ufamy, że będą Państwo śledzili naszą stronę, ponieważ ciąg dalszy informacji już niedługo ;).