• Czas trwania projektu: od kwietnia 2012 do maja 2015
  • Miejsce: Tirana Albania
  • Tematyka: Praca z osobami niepełnosprawnymi

Warunki wolontariatu: pełne zakwaterowanie, pełne wyżywienie, zapewniony transport lokalny, kieszonkowe.

Centrum powstało w październiku 2009 roku i ulokowane jest w miejscowości Prush, na obrzeżach Tirany, stolicy Albanii.

Mieszkanie, w którym będzie mieszkał wolontariusz/ wolontariuszka będzie wyposażone w łazienkę, prysznic itp. Dotarcie z centrum Tirany do miejscowości zajmuje około 30 minut. Centrum Opieki posiada minibus, którym przewożeni są niepełnosprawni i pracownicy. Wolontariusze również będą mogli korzystać z z minibusa lub samochodu organizacji. Poza tym w miejscowości, gdzie znajduje się centrum jest możliwość wynajęcia mieszkania, aby wolontariusze mogli mieszkać blisko organizacji.

Wolontariusze będą pracowali w centrum dziennej opieki. Budynek obejmuje 3 pietra, które posiada dużo sal, przystosowanych do terapii dla osób niepełnosprawnych. Sa to pomieszczenia takie jak: pokoje odpoczynku, pomieszczenia biurowe, kuchnie, łazienki, toalety również przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Ponadto jest siłownia, sala komputerowa, pomieszczenia socjalne, lekarskie. Za centrum znajduje się piękny ogród kwiatowy, na który z okien rozciąga się niesamowity widok. Centrum leży w spokojnej okolicy, ze świeżym powietrzem. W pobliżu znajduje się hodowla królików, którymi opiekują się osoby niepełnosprawne, co jest dla nich oprócz przyjemności również terapią. Może tu przebywać 50 pacjentów jednocześnie.

Wolontariusze będą korzystali z biura oraz dostępu do komputera i internetu, będą mieli możliwość współpracy z innymi pracownikami oraz nawiązania znajomości. Pracownicy będą ich wspierać podczas pobytu w Albanii.

Więcej na temat projektu można wyczytać tutaj

Warunki udziału i motywacja – przejdź tutaj